Windows 10 Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme 

Kayıtlı WiFi şifresi öğrenme, bilgisayarınızdan yapabileceğiniz pratik bir işlem. Windows 7, 8 veya 10 işletim sistemlerini kullanan bir bilgisayara sahipseniz, zaten bağlı durumda olduğunuz veya bağlı olmasanız bile kayıt ettiğiniz WiFi ağının şifresini bilgisayar üzerinden öğrenmeniz mümkün. Çoğu zaman oldukça uzun oldukları için unutulan veya kaybedilen WiFi ağlarının şifreleri bu yöntem ile kolayca bulunabilir ve bu yol sizi bir çok zahmetten kurtarabilir. 

Windows Sistemi Kullanan Bilgisayarlarda Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme 

  1. Şifresini öğrenmek istediğiniz WiFi ağına daha önce bağlanmış ve bu ağı kaydetmiş bir bilgisayara gidin.  

 

Bu bilgisayara Windows 8.1 veya 7 sürümleri kurulu haldeyse arama kutucuğuna ‘Ağ’ yazarak arama yapın ve çıkan sonuçlar listesinden ‘Ağ ve Paylaşım’ seçeneğine tıklayarak bu ayarların açılmasını bekleyin.  

 

Windows 10 işletim sistemi yüklü bir bilgisayardan kayıtlı WiFi şifresi öğrenmek istiyorsanız görev çubuğunda yer alan ‘Başlat’ menüsüne gidin ve burada ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. Ayarlar ekranı karşınıza geldikten son listeden ‘Ağ ve İnternet’ demelisiniz. Ağ ve İnternet ekranından ‘Durum’ kısmına gidin ve sağ menüden ‘Ağ ve Paylaşım Merkezi’ ayarlarını bulun. 

 

  1. Ağ ve Paylaşım Merkezi ayarları açıkken ‘Bağlantılar’ yazısının yanından WiFi ağını seçin. 

 

  1. Karşınıza gelecek olan WiFi durumu ekranından ‘Kablosuz Özellikler’ yazan kısma gelin ve burayı seçin. 

 

  1. Karşınıza Bağlantı ekranı gelecek. İkinci seçenek olan Güvenlik ekranına gidin. 

 

  1. ‘Ağ ve Güvenlik Anahtarı’ yazılı kısımda gizlenmiş ağ parolasını göreceksiniz. Bu parolayı görünür yapmak için parola kutucuğunun hemen altında yer alan ‘Karakterleri Göster’ seçeneğini aktif hale getirin. 

 

  1. WiFi ağı şifresi görünür duruma gelecektir. 

 

Windows 10 İçin Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme İkinci Yol 

Unuttuğunuz WiFi ağının şifresini Windows 10 işletim sistemi yüklü bir bilgisayar ile öğrenmek istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz yöntemin yanında şu yolu da deneyebilir ve daha hızlı bir şekilde WiFi ağının gizli parolasını öğrenebilirsiniz. 

  1. Komut satırını açın ve buraya netsh wlan show profiles komutunu yazın. 

  1. Komutu girdikten sonra açılacak olan ekranda daha önceden bağlandığınız WiFi ağlarının bir listesini göreceksiniz. Şifresini öğrenmek istediğiniz ağ adını netsh wlan show profile name= ‘’Ağ Adı’’ key=clear komutunu düzenleyin ve CMD ekranında yazın. Parola sayfanı aşağısında gözükecektir. 

Hiç yorum yok.

Yorum Yaz

e-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur

Ad & Soyad*
E-Posta*
Websiteniz