Windows 10 Bulanık Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 bulanık yazı sorunu nasıl giderilir? Windows 10 bilgisayarların performans ve tema ile ilgili bazı ayarlarını değiştirdiğimizde bulanık yazı sorunu ile karşılaşmaktayız.

İlginizi Çekebilir: Windows Defender Kalıcı Kapatma

Windows 10 Bulanık Yazı Tipi Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar ekranındaki yazılar bulanık ve göz yoruyorsa bunun çözümü için Gelişmiş sistem ayarlarında bir güncelleme yapmanız gerekiyor. İlk olarak Windows 10 arama kutusuna “Gelişmiş Sistem Ayarları” yazıp, karşınıza çıkan ilk sonuca tıklayın.

Sistem Özellikleri penceresi açıldıktan sonra Performans > Ayarlar butonuna tıklayın.

Bilgisayar yazıları neden bulanık sorununun çözümüne geldik. Bu sorunu yaşıyorsanız çok büyük ihtimalle Görsel Efektler için “En iyi performans için ayarla” tercihinde bulunmuş olabilirsiniz. Problemi çözmek için ilk önce “Özel” seçeneğini işaretleyin. Ardından “Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt” özelliğini aktif hale getirmek için sol kısmındaki kutucuğa tıklayın. Uygula ve Tamam butonuna tıkladıktan sorun ortadan kalkacaktır.

Windows 10 bulanık yazı sorunu ile karşılaşanlara bu rehber yazımızda sistem ayarlarını güncelleyerek problemin nasıl giderildiğinden bahsettik. Eğer sorunun hala çözülmediğini düşünüyorsanız ekran kartı ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ekran kartı sürücülerinizi güncelledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar kontrol edin. Bulanık yazı problemi hala kalkmadıysa teknik destek almanızı tavsiye ederiz.

Hiç yorum yok.

Yorum Yaz

e-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur

Ad & Soyad*
E-Posta*
Websiteniz