Öğrenciler İçin En Verimli Windows Programları

Üniversite sınavının da geçmesinin ardından istediği sonuca ulaşamayan ve önümüzdeki seneye tam performans hazırlanmak isteyen öğrencilerimiz başta olmak üzere, dolu bir sene geçirmek isteyen herkesi aşağıdaki programları kullanmaya davet ediyoruz. Hem daha düzenli hem daha programlı hem de daha verimli çalışmanız için oldukça verimli programları sizin için derledik.

 

Programlı Çalışma

 

Windows Haftalık Ders Programım

 

Windows’un takvim üzerinden tüm günler hakkında programlama ve planlama yapmanızı sağlayan bir uygulama. Windows’un kendi sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişebileceğiniz uygulamaya isterseniz haftalık ders programınızı işleyin isterseniz çalışmayı düşündüğünüz konuları.

 

Slack

 

 

Bu uygulama daha çok grup çalışmalarına uygundur. Dershane arkadaşlarınız ya da grup ödevlerinde birden çok kişinin aynı sisteme giriş yaparak dosya eklemesine ve düzenlemesine izin vermektedir. Ayrıca bireysel olarak çalışma programı yapılabilir. Çalışılacak konular ve geçtiğiniz konuları eklemenize yardımcı olacak sistemdir.

 

Not Alma

 

One Note

 

 

 

İsterseniz klavye üzerinden isterseniz fareniz ile istediğiniz alana not alabileceğiniz, resimler ve videolar ekleyebileceğiniz oldukça kullanışlı bir not alma uygulamasıdır. Ayrıca telefon ve tabletlere de uygundur.

 

Zotero

 

Araştırma ödevleri başta olmak üzere birçok incelemede kaynak gösterilmesi zorunludur. Bu uygulamamız da alıntı yaptığınız alanları baştan belirterek direk olarak yazı sonuna ekler ve size oldukça fazla zaman kazandırır.

 

Okuma

 

ReadCube

 

 

ReadCube teknik olarak bir PDF okuma uygulamasıdır. İnternet üzerinden çalışmak amacıyla indireceğiniz dosyaların neredeyse tamamı PDF uzantılı olacaktır. Ancak ReadCube diğer PDF okuma uygulamalarından farklı olarak istediğiniz alana not almanızı sağlamaktadır.

 

Şema Oluşturma

 

Lucidchart

 

 

Tarih çalışmaları başta olmak üzere birçok çalışma ve not almada şema oluşturulması oldukça faydalıdır. Bu alanda da en çok kullanılan ve en kullanışlı yazılarımların başında Lucidchart gelmektedir. 

Hiç yorum yok.

Yorum Yaz

e-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur

Ad & Soyad*
E-Posta*
Websiteniz