Kaldırılamayan Programları Revo Uninstaller ile Kaldırın

Program kaldırma sorunu yaşayanlara Windows uygulamaları dahil kaldırılamayan programları kaldırma işlemini sorunsuz yerine getiren Revo Uninstaller aracının nasıl kullanıldığını anlatacağız.

İlginizi Çekebilir: Windows Defender Kalıcı Kapatma (2019-2020)

Windows 10 Kaldırılamayan Programları Kaldırma

Program kaldıramıyorum diyen Windows kullanıcıları için çözüm niteliğindeki Revo Uninstaller programının nasıl kullanıldığına bakalım;

Programı Revo Uninstaller İndir linkine tıklayarak, FREE(ücretsiz) versiyonunu ulaşabilirsiniz. Kurulum için ekstra bir çaba göstermenize gerek yok, sadece Next(İleri) butonuna basın ve şartları kabul edin. Ardından masaüstüne Revo Uninstaller kısayol simgesi gelecektir. Revo Uninstaller program kaldırıcıyı açtıktan sonra ilk hedefimiz bilgisayarımızda istemediğimiz yerleşik Windows 10 uygulamalarını kaldırmak olsun.

Örneğin Türkçe dil desteği bulunmadığı için Türkiye’de çok az kullanıcısı olan sesli asistan Cortana uygulamasını kaldıralım.

Windows 10 kaldırılamayan uygulamaları kaldırmak için programı açtıktan sonra üst menüde Windows Apps(Windows Uygulamaları) butonuna tıklıyoruz. Ardından kaldırmak istediğimiz uygulamaya sağ tıklayıp “Kaldır(Sil)” seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan uyarıya “Evet” deyip kaldırma işlemini başlatıyoruz.

kaldırılmayan-programları-kaldırma-windows10

Silme işlemini başlattıktan sonra analiz ve silme penceresi sizi karşılayacak bu aşamada hiç bir işlem yapmanıza gerek yok. Analiz ve silme işlemi sonlanana kadar bekleyin. 

program-kaldırma-sorunu

Analiz ve silme işlemi sonlandıktan sonra program kaldırılmış olacaktır. Analiz penceresini kapatın, yenile butonuna bastıktan sonra kaldırılamayan Windows 10 uygulaması Cortana’nın kolaylıkla kaldırıldığını göreceksiniz.

program neden kalkmıyor

Eğer Kayıt Defteri hakkında bilgili ve tecrübeli iseniz, analiz penceresinin sağ köşesindeki “Tara” butonu ile ekstra tarama işlemi yaptırarak gereksiz Kayıt defteri girdilerini silebilirsiniz. Ancak bu tehlikeli bir işlem olabileceğinden Kayıt Defteri hatalarını/gereksiz kayıtları manuel olarak değil CCleaner programıyla otomatik bir şekilde düzeltmenizi tavsiye ederiz. 

Yerleşik Windows 10 uygulamalarını kaldırmayı öğrendik fakat kendi yüklediğimiz programları nereden kaldıracağımızı hala merak ediyor olabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken üst menüde “Program Kaldırıcı” butonuna tıklamak. Ardından yüklediğiniz programlar listelenecek. Buradan yukarıda anlattığımız işlemleri uygulayarak kaldırılmayan programları kaldırabilirsiniz.

Hiç yorum yok.

Yorum Yaz

e-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur

Ad & Soyad*
E-Posta*
Websiteniz