Instagram Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Instagram bilgisayardan nasıl kullanılır, fotoğraf atma ve dm atma özelliklerinden yararlanmak mümkün mü? sorularının cevabı bu makalede.  

 

Geçtiğimiz senelerde Instagram bilgisayardan neredeyse kullanılamıyordu. Sebebi ise Instagram’ın bilgisayar veya web ile uyumlu olmamasından kaynaklanıyordu. 

 

Yıllar geçti, Instagram artık her yerden erişilebilir hale geldi. İlk zamanlar sadece fotoğraf yükleyebilirken, şuan DM atabilme imkanınız da bulunmakta. Bilgisayardan Instagram kullanmak artık çok kolay. Sadece uygulamanız gereken birkaç basit adım bulunmakta. 

 

Web Sitesi Üzerinden Instagram Kullanma 

Instagram’a web tarayıcıyı üzerinden giriş için birkaç değişiklik yapmanız gerekiyor. Web yerine mobilden giriş yapmış gibi görünmeniz gerekiyor ki, Instagram’a fotoğraf yükleyebilin. Aksi takdirde normal web formatında sadece DM özelliğini kullanabilirsiniz. Bu örnek Google Chrome tarayıcısı üzerinden ele alınmaktadır. Diğer tarayıcılarda da buna benzer bir yol izlenmektedir. 

 

 

 

  • Google Chrome tarayıcıyı açtıktan sonra “instagram.com” sitesini ziyaret edin. 

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra web sitesinde herhangi bir alana sağ tıklayın ve “İncele” seçeneğine tıklayın. 

  • Sol üst köşedeki telefon ve tablet simgesine tıklayın. Ardından sayfayı bir kez yenileyin. 

 

Telefondan giriş yapmış gibi artık Instagram’a fotoğraf yükleyebilirsiniz. Instagram bilgisayardan bu şekilde kullanıldığında video yüklenemez. 

 

 

Bilgisayardan Instagram Kullanma 

Windows 10 uygulaması üzerinden Instagram’a hızlı erişim sağlamanız mümkün. Fakat bu yöntemde ne video ne de fotoğraf yükleyebilirsiniz. Çünkü bu uygulama, Instagram Web versiyonunun direkt uygulamaya gömülmesinden ibaret. Bahsettiğimiz gibi sadece tek tıkla ve defalarca giriş yapmak durumunda kalmamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. 

 

  • Başlat butonuna tıklayın ve Microsoft Store yazdıktan sonra karşınıza çıkan ilk sonuca tıklayın. 

Sayfa Sonu 

 

  • Sağ üst köşedeki arama çubuğuna “Instagram” yazın ve “Enter” tuşuna basın. 

  • Listelenen uygulamaladan “Instagram” isimli uygulamaya tıklayın. “Yükle” butonuna tıkladıktan sonra kurulum işlemi başlar. 

 

 

  • Uygulama kurulduktan sonra “Başlat” butonuna tıklayın. Ardından Instagram hesabınıza giriş yapın. 

 

 

Instagram bilgisayardan dm, post ve video atma için farklı bir alternatif olarak emülatörleri kullanabilirsiniz. Android bir cihazı bilgisayardan kullandığınızı hayal edin. Emülatörler tam olarak bu işe yararlar. Ancak bu yöntem herkes için uygun değildir. Genellikle emülatörler orta ve üzeri sistemlerde daha stabil çalışırlar. Bilgisayarınız biraz donanım özellikleri olarak zayıfsa emülatörlerle Instagram’ı kullanmak çileye dönüşebilir. En iyi yöntem şuan için web formatında mobil şeklinde Instagram’ı kullanmak gibi duruyor. Ek bir kurulum getirmiyor ve tek dezavantajı video yüklenememesi. 

Hiç yorum yok.

Yorum Yaz

e-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. (*) ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur

Ad & Soyad*
E-Posta*
Websiteniz